Gaziantep Haber
HV
01 ARALIK Cuma 21:40

Sabah Gazetesi Yazarı Mevlüt Tezel, "Tuzla'da yapılan hizmetler saymakla bitmez"

Sabah Gazetesi Yazarı Mevlüt Tezel, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile birlikte 2009 yılından itibaren Tuzla'da yapılan yatırımları gezdiler.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-09-2023 09:54
Sabah Gazetesi Yazarı Mevlüt Tezel, "Tuzla'da yapılan hizmetler saymakla bitmez"

Sabah Gazetesi Yazarı Mevlüt Tezel, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile birlikte 2009 yılından itibaren Tuzla'da yapılan yatırımları gezdiler. Tuzla'daki deneyimlerini köşe yazısında yazan Mevlüt Tezel," Dr. Şadi Yazıcı'nın 14 yılda Tuzla'ya neler kattığını gezip bizzat görerek şahit olduk. Yapılan hizmetler, projeler saymakla bitmez" ifadelerini kullandı.

 

Mevlüt Tezel Sabah Gazetesi'ndeki köşe yazısında,

TUZLA'DA 14 YILDIR DEVAM EDEN BELEDİYECİLİK AŞKI
Önceki gün Turkuvaz Medya Grubu yazarlarıyla İstanbul'un Tuzla ilçesini ziyaret ettik. Tuzla'nın üç dönemdir belediye başkanlığını yapan Dr. Şadi Yazıcı'yla buluştuk.


Tuzla, İstanbul'dan uzakta bir ilçe olarak kafamıza kazınmış. Oysa yeni yollar ve köprüler sayesinde trafik olmadığı zamanlarda İstanbul merkezden arabayla 45 dakika mesafede.


Tuzla, gemi tersaneleri, organize saniye bölgeleri, üniversiteleri, parkları, eğlence merkezleri, ünlü balıkçı restoranlarıyla İstanbul'a gelir açısından da büyük katkısı olan bir ilçe aslında.

Dr. Şadi Yazıcı'nın 14 yılda Tuzla'ya neler kattığını gezip bizzat görerek şahit olduk. Yapılan hizmetler, projeler saymakla bitmez.
Bence en önemli çalışma 8 bin bağımsız konutun kentsel dönüşüm ile yenilenmiş olması. Bütçesi kat kat fazla olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 3 bin 200 konuta kentsel dönüşüm yapabildiğini söylersek aradaki hizmet farkı daha net ortaya çıkar.
Başkan'ın eşi Dr. Fatma Yazıcı'nın başında bulunduğu 'Gönül Elleri Çarşısı'nı da gezme fırsatımız oldu.
Tuzlalı kadınlar bu merkezde biçki, dikiş ve el işi yapıyorlar ve bu ürünler satılıyor. Bu merkezde ayrıca fırından giyim kuşama, gıda ürünlerinden ev eşyalarına birçok ürün ihtiyaç sahiplerine ücretsiz veriliyor.
Belediyenin kurduğu 170 bin metrekare üzerindeki teknoloji üssü TEKMER'e girdiğimizde bizi bir robot köpek karşıladı.
Burada kendinizi uzay yolculuğuna çıkmış gibi hissettiren bir görsel şölen ya da kutuplara gitmiş gibi donacağınız özel bölümler var.
Aynı merkezde bulunan devasa süper bir bilgisayar ise özel projeleri olan tüm araştırmacılara hizmet veriyor.
Gezide beni en çok etkileyen Yaşlılar Evi oldu. Tuzla'daki yaşlı insanlar burada haftanın belirli günlerinde sosyalleşiyorlar, ürettikleri el sanatlarını satabiliyorlar. Ya da kendilerine ayrılmış özel hobi bahçelerinde de çiçek, sebze vs. diledikleri ürünü yetiştiriyorlar.
Gezimiz sırasında Dr. Şadi Yazıcı'nın oradaki dede ve ninelerin bol bol hayır duasını aldığına şahit oldum.
Tuzla'da Şehir Hatları vapurundan dönüştürülerek ücretsiz olarak sanatsever gençlere tahsis edilen Gençlik Gemisi'nde resim yapan da vardı gitar çalan da, ders çalışan da. Sanki yüzen bir okulu dolaşıyor gibiydik.
Etkileyici marina, aqua ve tema parkı, nadir kaplan, pars ve aslanların yaşadığı Aslan Park, spor alanları, GoPark pisti vs. Tuzla'ya dair anlatacak daha çok yer var ama yerim yetmez.
Özetle Dr. Şadi Yazıcı'nın 14 yıl boyunca çok çalışıp, Tuzla halkına büyük hizmetlerde bulunduğunu görmüş olduk.
Umarım Yazıcı'nın belediyecilik aşkı daha uzun yıllar devam eder" ifadelerini kullandı

 

Kaynak:Sabah Gazetesi

AdminAdmin

YORUMLAR