Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 12:14   Güncelleme : 09-07-2021 12:14

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖZBAY ’IN 29 EKİM MESAJI

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Muhittin Özbay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖZBAY ’IN 29 EKİM MESAJI

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Muhittin Özbay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde çok önemli bir dönüm noktasını, Cumhuriyetimizin ilanının 97. sene-i devriyesini kutluyoruz.

Ülkemizde ve yurt dışında yaşayan milyonlarca vatandaşımızın her birinin Cumhuriyet Bayramı ’nı tebrik ediyorum.

Bu vesileyle, bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için bir gonca gül gibi toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla ’dan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle, tazimle yâd ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.

Türk Milleti, 29 Ekim 1923 ’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

“Hasta Adam” ilan ettikleri Osmanlının mirasını talan için Anadolu ’ya koşanlar, milletimizin cesareti, kararlılığı ve mücadelesi karşısında büyük bir hezimet yaşamışlardır.

İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 97 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır.

15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır.

“Bağımsızlık karakteri” olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyoruz.

Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun!

Cumhuriyetimizin 97 ’üncü kuruluş yıl dönümü kutlu olsun!

Muhittin ÖZBAY

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü