Gaziantep Haber
HV
26 MART Pazar 21:32

Gaziantep'te Büyükşehir Belediyesi'nden atla terapi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen Nurdağı’nda beden kaslarını çalıştırmayı hedefleyen bir tedavi türü olan ‘hipoterapi’, diğer bir adıyla at ile terapi yoluyla çocuklara tedavi hizmeti sunuyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 10:46   Güncelleme : 28-02-2023 10:46
Gaziantep'te Büyükşehir Belediyesi'nden atla terapi

Çocuklara için at ile terapi uygulanan etkinliği izleyen Başkan Şahin, “Nurdağı’ndaki bu terapinin bilimsel olarak da karşılığı var. Bu etkinliğin çocuklarımızı terapi edecek gücü var. Depremzede çocuklarımızın daha az zararla bu süreci yönetebilmesi için bir taraftan psiko-sosyal destek veriyoruz bir taraftan da atla terapi uyguluyoruz” dedi.

100 yılın felaketini yaşadıklarını ifade eden Başkan Şahin, “Çocuklarımızın, engellilerimizin, yaşlılarımızın ve depremde zarar gören solan çiçeğin, üşüyen kedi, köpeğin, kanadı kurulan kuşun, depremde enkazda kalan bir hayvan için yapacağımız her çalışma bizleri ilgilendiriyor. Bu felaketi, asrın dayanışmasıyla hep birlikte atlatacağız” diye konuştu.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi