Eğitim
Giriş Tarihi : 20-12-2021 15:53   Güncelleme : 20-12-2021 15:53

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTELERARASI 2. LİG HENTBOL TURNUVASI BAŞLADI

ÜNİVERSİTELERARASI 2. LİG HENTBOL TURNUVASI BAŞLADI

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: ÜNİVERSİTELERARASI 2. LİG HENTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası 2. Lig Hentbol Turnuvası çok sayıda üniversitenin katılımıyla Gaziantep Üniversitesinde başladı.

GAÜN Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuva öncesi konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu himayesinde düzenlenen 2. Lig Hentbol Turnuvasının üç gün süreceğini belirterek bütün sporculara başarılar diledi.

Sporun gençliğin en önemli faaliyetlerinden birisi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özaydın, “Kazasız, belasız bir maç temenni ediyorum. İnşallah bir sakatlıkla karşılaşmadan müsabakaları bitiririz. Önümüzdeki yılda üniversitemize bir spor köyü projesi yapmayı hedefliyoruz. Spor köyünün içinde daha iyi salonlarda bu müsabakaları yapmayı planlıyoruz.  Bir diğer müjdeli haberim ise; 2023 Türk Dünyası Spor Olimpiyatlarını Gaziantep ’te düzenleyeceğiz. 2023 ’te Türkiye Cumhuriyeti ’nin kuruluşunun 100. Yılında sizleri aramızda görmek istiyoruz. Müsabakalarınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın ’ın konuşması sonrasında, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi arasında ilk müsabaka başladı. Turnuvaya; Gaziantep Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencileri ile hentbol camiasının güzide hakemleri katıldı.