Eğitim
Giriş Tarihi : 22-11-2021 17:12   Güncelleme : 22-11-2021 17:12

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: SURİYELİ GİRİŞİMCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

SURİYELİ GİRİŞİMCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: SURİYELİ GİRİŞİMCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve Gaziantep Teknopark işbirliğiyle hazırlanan Gaziantep Teknopark Ortak Çalışma Alanında Altyapı, Kurumsallaşma ve Globalleşmenin Gelişimi Projesi için Suriyeli mühendis girişimcilere bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.

ENHANCER Projesi kapsamında GAÜN Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ve çok sayıda girişimcinin katıldığı toplantıda konuşan proje Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hatice Kübra Kaynak Gaziantep Üniversitesi ’nin akademik birikim ve donanımlı altyapısı ile projeye destek vereceklerini, bu bağlamda projenin akademik zeminde ilerleyeceğini açıkladı.

Gaziantep Teknopark Genel Müdürü Kazım Yıldırım ise yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikirlerine Gaziantep Teknoparkın tüm imkanlarıyla destek vereceklerini ifade etti.

Proje kapsamında 105 girişimcinin temel girişimcilik eğitimleri, teknik danışmanlık, mentörlük hizmetleri alarak iş fikri geliştirme kampları ve açılan ortak çalışma alanında iş fikirlerini geliştirmeleri, ticarileştirme ve globalleşme faaliyetlerine kadar desteklenmesi planlanıyor. Kayıtları devam eden proje için özellikle gıda, tekstil, plastik ve makine alanlarında teknoloji tabanlı iş fikrine sahip girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor.

Kayıt için enhancergaziantepteknopark.com adresi ziyaret edilebilir.