Eğitim
Giriş Tarihi : 16-12-2021 17:20   Güncelleme : 16-12-2021 17:20

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: PROF. DR. ALTUNBAŞ ’DAN DİJİTAL MARKA İLETİŞİMİ KONFERANSI

PROF. DR. ALTUNBAŞ ’DAN DİJİTAL MARKA İLETİŞİMİ KONFERANSI

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: PROF. DR. ALTUNBAŞ ’DAN DİJİTAL MARKA İLETİŞİMİ KONFERANSI

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş tarafından Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Konferans Salonu ’nda Dijital Marka İletişimi Konferansı verildi.

GAÜN Medya ve İletişim Topluluğu tarafından gerçekleştirilen konferansta İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş, dijital iletişim üzerine çalışmalar yaptığını belirtti.

DAHA ÇOK PROJE, DAHA ÇOK PATENT

“Dünya ile rekabet ederken daha çok proje üretmeli, daha çok patent almalıyız” diyen Prof. Dr. Altunbaş bu anlamda şehirlerimiz ve üniversitelerimizin, ilgili projeler üretmesi gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Akademisyenlerin bu tür projelerle öğrencilerimizi işin içine dahil ederek projeler üretmesi gerekiyor. Gaziantep ’te olmayı ve bu farkındalığı birbirimize aşılamayı çok önemsiyorum. Gaziantep çok önemli bir şehir. Potansiyel olarak Konya, Gaziantep, Kayseri; Anadolu ’da bu üç şehrin bambaşka bir düzlemde öncü olabileceklerini düşünüyorum. Gaziantep Üniversitesi ’nin de bu anlamda çok ciddi bir potansiyeli var.”

GENÇLERİMİZE CESARET VERMELİYİZ

Üniversitelerin insanın gelişiminde çok önemli bir noktada olduğunu aktaran Prof. Dr. Altunbaş konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Pandemi ile birlikte dünya aslında var olan iletişim adına doğru olan şeylerin farkındalığını artırdı. Daha iyi iletişim kurarsak daha çok marka yaratabiliriz. O yüzden çocuklarımızı, gençlerimizi bu farkındalık içerisine almalıyız. Akademisyenler olarak çocuklara cesaret vermemiz gerekiyor. Bu çağda artık sadece bir konuyu dikte etmek, tahtaya yazarak öğretmek değil onlara o iştahı, cesareti, özgürlük alanını o vizyonu işaret ettiğimiz takdirde şehirlerimiz de bambaşka bir boyuta gelecek ve ülkemizin katma değerleri artmış olacaktır. Gaziantep Üniversitesi Yönetimine ve bu organizasyonu düzenleyen, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”