Eğitim
Giriş Tarihi : 01-11-2021 21:16   Güncelleme : 01-11-2021 21:16

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: MUHTEŞEM KONSER İLE SONA ERDİ

MUHTEŞEM KONSER İLE SONA ERDİ

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: MUHTEŞEM KONSER İLE SONA ERDİ

3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali Gala konseriyle sona erdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ’na ithafen seslendirilen Gala Konserinde Orkestra Şefi Aytüğ Ülgen yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, solist sopranolar Sevinç Demirağ ve Saliha Aktaş, mezzosoprano Nihan Çetin Aydın, tenorlar A. Hakan Bölükbaşı ve Onur Polat ile bas Serkan Sevinç ’e eşlik etti.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre ve Sanat Merkezi ’nde seslendirilen ve coşkulu geçen konserde “Çökertme”, “Ah Bir Ataş Ver”, “Sarı Gelin”, “Çalın Davulları”, “İzmir ’in Kavakları”, “Hekimoğlu”, “Dağ Başını Duman Almış”, “Hoş Gelişler Ola” gibi daha pek çok sevilen yerli ve yabancı şarkı seslendirilerek seyirciden büyük alkış aldı.  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ’nin destekleriyle düzenlenen “3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilen üç konser ve iki eğitim etkinliği ile Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunularak kapanışını muhteşem bir konserle gerçekleştirdi.

Gala Konserinin sonunda, teşekkür konuşması yapan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ’a Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Şefi Aytüğ Ülgen tarafından plaket takdim edildi. Prof. Dr. Özaydın tarafından da konseri gerçekleştiren sanatçılara çiçek verildi.