Eğitim
Giriş Tarihi : 18-06-2021 04:31   Güncelleme : 18-06-2021 04:31

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: MESLEKİ EĞİTİMDE ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ile arasında Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi ve GÜSEM İndirim Protokolleri imzalandı

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: MESLEKİ EĞİTİMDE ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ile arasında Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi ve GÜSEM İndirim Protokolleri imzalandı.

Protokoller, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt, GAÜN Sürekli Eğitim Merkezi GÜSEM Müdürü Doç. Dr. İbrahim Giritlioğlu ve Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM) Genel Müdürü Ahmet Tuncer Sevük ’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Protokolü ile Gaziantep Üniversitesi ’nde eğitim gören öğrenciler ile mezun olan gençlere nitelik kazanmaları ve yan dallarını geliştirebilmeleri amacıyla Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi (GSO-MEM) tarafından mesleki eğitim verilecek. Kursiyerler aldıkları eğitimlerin ardından GASBEM tarafından verilen Mesleki Yeterlilik Belgesi ’ne de sahip olabilecek.

ÖZAYDIN: İMZALADIĞIMIZ PROTOKOL ÜNİVERSİTE –  SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİN SOMUT GÖSTERGESİDİR

Üniversite – Sanayi iş birliği çalışmalarını hızlandırmaya çalıştıklarını belirten Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep sanayisine ivme katacak her türlü iş birliği ve çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “İmzaladığımız protokol Üniversite –  Sanayi iş birliğinin somut göstergesidir. Bu protokolle beraber hem sanayicilerimiz istihdam konusunda rahatlayacak hem de mezun olan öğrencilerimiz iş bulma kaygısı yaşamayacak. Gaziantep Üniversitesi olarak ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel alanda şehre katkısı olacak her türlü ortak çalışmaya ve iş birliğine hazırız. Nazik misafirperverliklerinden dolayı Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayın Adnan Ünverdi ’ye teşekkür ediyorum.”

ÜNVERDİ: GENÇLERİMİZE AVANTAJ SAĞLAMAK TEMEL GÖREVİMİZDİR

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ise GSO-MEM ’de yürütülen çalışmalar ve verilen eğitimlerle hem kursiyerlere hem de işverenlere önemli avantajlar sağlandığını ifade etti. GASBEM tarafından GAÜN öğrencilerine ve mezunlarına kazandırılacak olan Mesleki Yeterlilik Belgesi ile kursiyerlerin yurt dışında da çalışma imkanı elde edebileceklerini kaydeden Ünverdi, “İmza törenini gerçekleştirdiğimiz Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Protokolü kapsamında, merkezimizde eğitim alacak olan gençlerimize mesleki beceri ve nitelik kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca kursiyerlerimiz kendilerine kazandıracağımız Mesleki Yeterlilik Belgesi ile yurt dışında da çalışabilme imkanı bulabilecekler. Ülkemizin kalkınmasında rol oynayacak gençlerimize avantaj sağlamak temel görevimizdir. Bugün özellikle savunma sanayide gerçekleştirilen güçlü atılımların altında gençlerimizin başarısı var. Şehrimizin mesleki eğitimde daha üst seviyelere çıkması adına bizlerle iş birliği kuran Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Arif Özaydın başta olmak üzere tüm GAÜN ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Mesleki Eğitim ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Protokolü ’nün ardından iki kurum arasında GSO personelinin GÜSEM bünyesinde düzenlenen kurslardan avantajlı bir şekilde yararlanmaları amacıyla İndirim Protokolü gerçekleştirildi.