Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 19:59   Güncelleme : 12-11-2021 19:59

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi ’nde Suriyeli Bir Kardeşim Var etkinliği düzenlendi. Öğrenciler arasındaki bağları, kardeşlik duygusunu güçlendirmek amacıyla yapılan etkinlikte; Gaziantep Üniversitesinde eğitim gören Türk öğrenciler Suriyeli öğrencilere gül vererek, lokum ikram etti.

Etkinlikte konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, programa katılan öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Dünyada hızlı bir değişim olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özaydın, “Kendinizi iyi bir şekilde yetiştirin. İnsanlığın yeni bir medeniyet, iktisat, insan hakları paradigmasına ihtiyacı var. Onu da İslam Medeniyetinde bulacaklar. 14 Asırlık bir birikim var. Gelin sizinle tekrar İslam Medeniyetini güncelleyelim. Yeni bir dünya kuracak olan sizlersiniz” diye konuştu.

GAÜN Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habib Özkan ise, Gaziantep Üniversitesi kampüsündeki öğrencilerle Afrin Eğitim Fakültesi ’ndeki öğrenciler arasındaki kardeşlik bağlarını geliştirmek istediklerini belirterek, “Bu iletişim sosyal medyada veya yüz yüze de olabilir. Bu anlamda bir kültür alış-verişi, diyalog oluşturmak istiyoruz. Afrin Eğitim Fakültesinde şu anda 480 öğrencimiz var. Birbirleri arasında iletişim kurdurup, bölgenin sorunlarını çözme, eğitim ihtiyaçlarını karşılama anlamında bu projeyi önemsiyor, destekliyoruz” dedi.