Eğitim
Giriş Tarihi : 23-10-2021 20:08   Güncelleme : 23-10-2021 20:08

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’ÜN 16 ÖĞRETİM ÜYESİ DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

GAÜN ’ÜN 16 ÖĞRETİM ÜYESİ DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’ÜN 16 ÖĞRETİM ÜYESİ DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

Gaziantep Üniversitesi ’nden (GAÜN) 16 öğretim üyesi, dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Plos Biology Dergisi ’nde yayımlanan “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde yer aldı.

Stanford Üniversitesi ’nden Dr. John P.A. Loannidis koordinatörlüğünde, Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda ’dan araştırmacıların yer aldığı bir ekip tarafından hazırlanan “Updatedscience-wideauthordatabases of standardizedcitationindicators” başlıklı çalışma 2021 yılı için güncellenerek PLOS Biology dergisinde yayımlandı.

Dünyanın en etkili 100 bin bilim insanının 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında listelendiği çalışma, Stanford Üniversitesi ’nin koordinasyonunda yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütüldü. Bilim insanlarının kariyer boyu atıf etkileri ve 2020 yılı atıf etkileri dikkate alınarak yapılan değerlendirmelerin güncellenmiş analizini içeren bu çalışmada hesaplanan kompozit atıf indeksine göre tüm alanlarda ilk 100 bin arasında veya alanında ilk yüzde 2 ’lik dilimde bulunan dünyanın en etkili bilim insanları listelendi. “Kariyer Boyu Etki” ve “Yıllık Etki” sıralama listelerinde yer alan öğretim üyelerimiz performans sıralamalarına göre aşağıda verilmiştir.

KARİYER BOYU ETKİ LİSTESİ

YILLIK ETKİ LİSTESİ

Kaynak dosyalar için:

https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/3

Baas, Jeroen; Boyack, Kevin; Ioannidis, John P.A. (2021), “August 2021 data-updatefor “Updatedscience-wideauthordatabases of standardizedcitationindicators””, Mendeley Data, V3, doi: 10.17632/btchxktzyw.3