Eğitim
Giriş Tarihi : 18-10-2021 14:29   Güncelleme : 18-10-2021 14:29

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ÖĞRENCİLERİ TASARIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE

GAÜN ÖĞRENCİLERİ TASARIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ÖĞRENCİLERİ TASARIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Halı Tasarımı Programı öğrencileri Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAİB) tarafından düzenlenen Tasarım Günleri 2021 ve VII. Makina Halısı Tasarımı Yarışması Etkinliğine katıldı.

Etkinlik kapsamında halı sektörüne yönelik alanında uzman akademisyen ve tasarımcılar tarafından söyleşi ve atölye çalışmaları düzenlendi. Katılımcıların düzenlediği söyleşi ve atölye çalışmalarına katılan öğrenciler teorik bilgilerin ışığında pratik uygulamalarda bulundu. Ünlü moda tasarımcısı Hakan Akkaya “2021 Trendleri ve Halı Sektörüne Tavsiyeleri”, Empera Halı Tasarım Direktörü Özgür Uşaklıgil “Brush Your Design”, Doç. Naime Didem Öz “Yazmacılık”, Festival Halı firmasından Hüseyin Gezen “Halı Örnekleri Üzerinde Ebru” ve Tasarımcı Naime Yüksel Çalık “Halı Tasarımına Uyarlanabilir Serbest Resim” etkinlikleri düzenlendi. Etkinlik, halı tasarımı programı öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördü.

Sektör-üniversite işbirliğini kuvvetlendiren etkinlikte, dünya halı sektörünün merkezi konumunda olan Gaziantep ’in bu tür etkinlikler ile öne çıkmasının eğitime katkı sağladığı belirtildi.  Üniversite bünyesinde halıcılık sektörüne yönelik açılan ilk program olması sebebiyle etkinlik öğrenciler açısından oldukça verimli değerlendirildi. GAİB hizmet binasında düzenlenen etkinliğe, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Halı Tasarımı Programı öğretim üyeleri Doç. Dr. Nazan Avcıoğlu Kalebek ve Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Memik Üzümcü katıldı.