Eğitim
Giriş Tarihi : 01-11-2021 21:16   Güncelleme : 01-11-2021 21:16

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ÖĞRENCİLERİ ROYAL HALI FİRMASINI GEZDİ

GAÜN ÖĞRENCİLERİ ROYAL HALI FİRMASINI GEZDİ

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ÖĞRENCİLERİ ROYAL HALI FİRMASINI GEZDİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Halı Tasarımı Programını kazanan öğrenciler tarafından Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Royal Halı firmasına mesleki gezi gerçekleştirildi.

Royal Halı Firması Üretim Müdürü Tayfun Cevher ’in öncülük ettiği gezi kapsamında firma hakkında kısa bir bilgi verilmesi sonrasında işletme içinde iplikten başlayarak halının sevkiyatına kadar tüm aşamalar incelenerek, halı makinası üzerindeki tüm ekipmanlar ve parçalar hakkında öğrenciler bilgilendirildi. Tasarım bölümüne geçilerek tasarım süreçlerinin de incelendiği gezide, tasarımda önemli noktalara dikkat çekilmesi sonrasında sergi salonuna geçilerek halılar yerinde incelendi.

Sektöre yönelik gezilerin devam edeceğini belirten Halı Tasarımı Programı Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Memik Üzümcü, “Bu tür gezilerle, öğrencilerimizin teoride gördüğü bilgiler pratik yapılarak daha kalıcı hale geliyor. Sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlı tasarımcıların yetiştirilmesini hedefliyoruz. Bu nedenle bu tür geziler öğrencilerimiz için çok verimli geçiyor” dedi. Halı Tasarımı Programı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nazan Kalebek, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Hasan Aydoğan ve Uzman Yardımcısı Fatih Debbaşoğlu ’nun katılımıyla gerçekleşen gezide öğrenciler, bir halı markasının kataloğunun oluşma aşamalarını yerinde inceleme fırsatı buldu.