Eğitim
Giriş Tarihi : 02-07-2021 19:43   Güncelleme : 02-07-2021 19:43

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’LÜ SPORCULAR MEZUN OLDU

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Spor Bilimleri Fakültesinde 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan 217 öğrenci, coşkulu bir törenin ardından keplerini havaya fırlatarak mezun oldu

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’LÜ SPORCULAR MEZUN OLDU

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Spor Bilimleri Fakültesinde 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan 217 öğrenci, coşkulu bir törenin ardından keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen törende genç sporculara seslenen Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, “Gaziantep Üniversitesi ’yle bağınızı kopartmayın. Sizlerle bağımızı kopartmayacağız.  Sizleri bırakmıyoruz sadece mezun ediyoruz. Her zaman Gaziantep Üniversitesinden mezun olmanın onurunu taşıyacağınızı biliyoruz. Türk gençliğini eğitmek için sizden büyük gayretler bekliyorum. Gaziantep Üniversitesi bir markadır ve marka olmaya devam edecektir” dedi.

GAZİANTEP ’İ SPOR KENTİ YAPACAĞIZ

Mezuniyet töreninde öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Özaydın, Gaziantep Üniversitesi olarak bundan sonra ki iş hayatınızda da her türlü destek vereceklerini belirtti. Konuşmasında, Gaziantep ’i spor kenti yapacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Özaydın, Gaziantep ’i olimpiyatların düzenlendiği bir kent haline dönüştürmek istediklerini altını çizerek şunları söyledi: “Gaziantep Üniversitesi içerisinde ‘Spor Köyü ’ projemiz var. 60 dönümlük araziye, herkesin ulaşabileceği ve istediği sporu yapabileceği bir spor merkezi açmayı hedefliyoruz. Projemizi çizdik, planlamayı yaptık ve finansmanın önemli bir kısmını da oluşturduk.”

Spor Bilimleri Fakültesi birincisi Abdullah Kılıç, dört yıl önce büyük bir heyecanla çıktıkları bu yolun sonuna geldiklerini belirterek, arkadaşlarıyla birlikte mezun olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Abdullah Kılıç, “Fakültemize, hocalarımıza, arkadaşlarımıza ve üniversitemizin eşsiz kampüsüne veda etsek de biliyoruz ki bu hepimiz için yepyeni bir başlangıç. Üniversite hayatımız boyunca hem akademik hem kişisel anlamda bizden desteklerini esirgemeyen, bize yol gösteren, öğretmenlik mesleğinin önemini aşılayan Spor Bilimleri Fakültemizin birbirinden değerli hocalarına şahsım ve mezun arkadaşlarım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Dereceye giren öğrencilere, GAÜN Rektörü Dr. Arif Özaydın, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hacı Murat Şahin ve Spor Bilimleri Fakültesi akademisyenleri tarafından plaket ve çiçek takdim edildi. Tören, mezun öğrencilerin hep birlikte kep atmasıyla sona erdi.