Eğitim
Giriş Tarihi : 07-07-2021 01:01   Güncelleme : 07-07-2021 01:01

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEZUNLARININ KEP ATMA SEVİNCİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Corona Virüs (COVİD-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerle düzenlenen 2020 – 2021 Akademik Yılı mezuniyet töreninde 25 öğrenci mezun oldu

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEZUNLARININ KEP ATMA SEVİNCİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Corona Virüs (COVİD-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerle düzenlenen 2020 – 2021 Akademik Yılı mezuniyet töreninde 25 öğrenci mezun oldu.

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi ’nde gerçekleştirilen törende; Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Birincisi Enes Arslan ’a GAÜN Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, İkinci Burak Güllü ’ye Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Eyüp Yeter ve Üçüncü Muhammed Salman Aktaş ’a Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Göv tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Törenin açılışında konuşan Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Pandemi nedeniyle bir buçuk yıldır eğitim-öğretimin uzaktan yapıldığını belirterek, bu dönemde uzaktan eğitim programlarının kullanılarak öğrencilerimizin en iyi eğitimi alması için gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Konuşmasında, öğrencilerin ailelerine ve hocalarına teşekkür eden Prof. Dr. Recep Yumrutaş, öğrencilerimizin bu günlere gelmesinde, vatanımıza, milletimize hayırlı gençler olarak yetişmesinde en büyük emek ve fedakârlığın ailelere ait olduğunu, ailelerden sonra ise en büyük emeği verenlerin ise öğrencilerin hocaları olduğunu söyledi.

ÜNİVERSİTEMİZİN KAPILARI MEZUNLARIMIZA HER ZAMAN AÇIKTIR

Gençlere seslenen Prof.

Recep Yumrutaş konuşmasının devamında bu günden itibaren yaşamlarında yeni bir dönem başladığını belirterek şunları söyledi: “Her biriniz farklı yerlerde istihdam edilecek ve çalışacaksınız. Ülkemizin teknolojik olarak ilerlemesinde siz mühendislerimize çok önemli görevler ve sorumluluklar düşüyor. Çalıştığınız birimlerde birçok problemlerle karşılaşacaksınız. Bu problemler ve güçlükler karşısında asla yılmayacağınıza ve aldığınız eğitimleri temel alarak bu sorunların üstesinden geleceğinize, ülkemizin ilerlemesi için yüreğinizi ortaya koyacağınıza gönülden inanıyorum. Şu ana kadar Üniversitenizde ve Fakültenizde edindiğiniz bilgi birikiminizi, tecrübelerinizi ve donanımınızı ailenizin, Ülkemizin ve insanımızın faydasına kullanacağınıza inancım tamdır. İnşallah çalışacağınız şirketlerde, kurumlarda bu topluma hizmetinizle bir değer katacak, bir katma değer sağlayacaksınız.”

Prof. Dr. Recep Yumrutaş, konuşmasının devamında mezun mühendislere seslenerek, bundan sonraki hayatınızda, gerek Üniversitemizin, gerekse Fakültemizin kapılarının mezunlarımıza her zaman açık olacağını belirtti.

Dr. Recep Yumrutaş, “Burada edindiğiniz dostluklar sizleri hiçbir zaman tek başınıza bırakmayacaktır. Gaziantep Üniversitesi, yaklaşık elli yıllık geçmişi ile her zaman sizlerin arkasında olacaktır. Mezuniyetiniz dolayısıyla can-ı gönülden kutluyor, hayat boyu başarılar diliyorum, yolunuz, bahtınız açık olsun” dedi.

GAÜN MEZUNLARI OLARAK DONANIMLI VE BİLGİLİ BİR KUŞAĞIZ

Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunlarını temsilen konuşan Sevda Ceren Günal, eğitimin, geleceğe geçiş izni olduğunu belirttiği konuşmasında, “Gelecek, ona bugünden hazırlananların ve geleceği şekillendirenlerin olacaktır. İyi bir geleceğin temelinde ise iyi bir geçmiş yatmaktadır. Bizler Gaziantep Üniversitesi mezunları olarak köklü ve başarılarla dolu bir geçmişe sahip, donanımlı ve bilgili bir kuşağız“ diye konuştu. Ceren Günal, konuşmasında duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Dünyanın uygar toplumları Endüstri 4,0 devrimini tamamlayıp endüstri 5,0 ’a geçerken, yapay zekâ ile futbol turnuvaları düzenlerken, tıpta, eğitimde ve endüstride aklın ve bilimin ışıklı yolunda ilerlerken bize düşen sorumluluk Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar ’ın dediği gibi kısır politikalarla uğraşmamak, bilim yapmak ve bilgi üretmektir.

Türkiye ’mizi bilimde, teknolojide ve ekonomide tam bağımsız kılmak ve bunu sürdürmek bizim vatanımıza, ailelerimize ve hocalarımıza borcumuzdur. Bunu başaracağımıza inancım ve güvenim tamdır.”

Mezuniyet töreni, öğrencilerin hep birlikte coşkuyla kep atmalarıyla sona erdi.

.