Eğitim
Giriş Tarihi : 20-08-2021 18:58   Güncelleme : 20-08-2021 18:58

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN FİZİK MÜHENDİSLİĞİ DÜNYANIN EN İYİLERİ LİSTESİNDE

Dünya üniversiteleri akademik sıralamasının resmi yayıncısı olan ShanghaiRanking, 2021 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) – 2021 sonuçlarını açıkladı

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN FİZİK MÜHENDİSLİĞİ DÜNYANIN EN İYİLERİ LİSTESİNDE

Dünya üniversiteleri akademik sıralamasının resmi yayıncısı olan ShanghaiRanking, 2021 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) – 2021 sonuçlarını açıkladı. Toplamda 2 binden fazla üniversitenin değerlendirildiği ve sadece en iyi bin sonucun yayınlandığı listede Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Fizik Mühendisliği Bölümü alanında dünyada ilk 301-400 bandına girmeyi başardı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan GAÜN Fizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Koç, “ARWU sıralama sisteminin sonuçları o bölümlerin araştırma potansiyelini ortaya koyan önemli bir göstergedir. Başta yüksek enerji fiziği grubumuzun CERN ’deki gruplarla yapmış olduğu yayınlar olmak üzere bölümümüz öğretim üyelerinin saygın dergilerde yapmış oldukları yüksek atıf alan yayınların bu başarıya önemli katkısı olmuştur. Bölümümüzün buralara taşınmasında emeği geçen herkesi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Sıralamaya ilişkin detaylara, https://www.shanghairanking.com/institution?n=&r=Turkey bağlantısı üzerinden ulaşılabiliyor.