Eğitim
Giriş Tarihi : 16-08-2021 21:34   Güncelleme : 16-08-2021 21:34

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’DE REKTÖR VE ÖĞRENCİ BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi tarafından yürütülen ve Hollanda Dış İşleri Bakanlığı finansman desteği ile yürütülmekte olan proje kapsamında Rektör Prof

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’DE REKTÖR VE ÖĞRENCİ BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi tarafından yürütülen ve Hollanda Dış İşleri Bakanlığı finansman desteği ile yürütülmekte olan proje kapsamında Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın ile GAÜN ’de öğrenim gören ve burs projesinden yararlanan öğrenciler, GAÜN Seyirtepe Tesislerinde Rektör ve öğrenci buluşması bir kahvaltı organizasyonu ile gerçekleştirildi.

GAÜN Toplumsal Duyarlık Projeleri (TDP) tarafından organize edilen etkinlikte konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, öğrencilere üniversitede gerçekleşmesi planlanan projelerinden bahsetti. Konuşmasında öğrenci buluşmalarının önemine de değinen Prof. Dr. Arif Özaydın, GAÜN öğrencilerinin aktif olarak kampüste rol almasını istediğini vurguladı.

GAÜN Rektör Yardımcısı ve Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayşe Balat ise öğrencilere, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi bünyesinde yürütülmekte olan entegrasyonu güçlendirmeye yönelik bir proje olan “Suriyeli Öğrenciler Burs Programı projesi, eğitimleri ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verdi.  Prof. Dr. Balat, “Bu proje kapsamında yedi tane farklı dil eğitimi tamamlandı ve 14 tane kültürel ve kariyer geliştirme odaklı eğitim devam etmektedir. Bu eğitimlere üniversitemizde öğrenim gören tüm öğrenciler ücretsiz olarak katılabilmektedir” şeklinde konuştu. Covid-19 konusuna da dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat, aşı yapmanın önemine değinerek öğrencilerin konu hakkındaki sorularını yanıtladı ve görüşlerini aldı.

Program öğrencilerden gelen soruların cevaplanmasıyla son buldu.