Eğitim
Giriş Tarihi : 13-12-2021 17:45   Güncelleme : 13-12-2021 17:45

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’DE EĞİTİM İŞ KOLUNDA YETKİLİ SENDİKA İLE KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GAÜN ’DE EĞİTİM İŞ KOLUNDA YETKİLİ SENDİKA İLE KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: GAÜN ’DE EĞİTİM İŞ KOLUNDA YETKİLİ SENDİKA İLE KİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) 2021 Yılı Ekim Ayı Kurum İdari Kurulu (KİK) Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın ’ın katılımıyla Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kurum İdari Kurulu ve Eğitim-Bir-Sen temsilcilerinden oluşan heyetle yapılan 2021 yılı Ekim ayı Kurum İdari Kurulu Toplantısı ’nda yetkili sendika tarafından oluşturulan 39 maddelik talepler ele alındı. Toplantıda Gaziantep Üniversitesi ’ni Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş ve Kamu İşveren Vekili Prof. Dr. Ahmet Atilla Uğur temsil ederken eğitim iş kolunda yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen ’i Üniversite temsilcisi Doç. Dr. Mehmet Murat, GAÜN Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ali Özkan, Dr. Öğretim Üyesi Fırat Akcan, Öğr.Gör. Murat Kılıç ve Mehmet Sönercan temsil etti.

DAHA ÇOK İLETİŞİM VE KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

Toplantıda konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, sendikaların kamu işlevinin sağlanmasında kurumların paydaşı olduğuna vurgu yaparak, sendika üyelerinin aynı zamanda kamu kurumlarında görev yapan iş görenler olduğunu belirtti. Prof. Dr. Recep Yumrutaş konuşmasının devamında şunları söyledi: “Yetkili Sendika, üniversitemizde karar alma süreçlerinde görülen bazı eksiklik ve aksaklıkların kanun ve yönetmelikler doğrultusunda giderilmesi yönünde taleplerini ifade etmişlerdir. Bu talepler aslında tüm personelimizi ilgilendirmektedir. Bu düşünceden hareketle Yetkili Sendika temsilcilerinin de görüş ve önerilerini dikkate almamız, yönetim süreçlerinin daha sağlıklı yürütülmesinde önemli olacağına inanıyorum. Mevcut eksiklik ve aksaklıkların giderilerek, makul olan taleplerin karşılanması, hem personelimizi memnun edecek, hem de üniversitemizin kalite standardının yükselmesine katkı sağlayacaktır. Sonuç olarak, personelimizin moral ve motivasyonu ile birlikte verimliliği de artacaktır. Bundan dolayı personelimizin makul taleplerinin karşılanmasını üniversite yönetimi olarak önemsiyoruz”

ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARININ TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantıda; kadro bekleyen öğretim üyelerinin kadro talepleri, Görevde Yükselme Sınavının yapılması, personel eğitimlerinin yapılması, vekaletlerin kaldırılması, akademik personel teşvik sistemi, yöneticilerini kendi personel havuzundan seçme yetiştirme ve atama şeklinde yapılması, Rektör–idari personel buluşması, naklen gitmek isteyen personelin kolaylık sağlanması, üniversite çalışanlarının ödüllendirilmesi, Büyükşehir Belediyesi yada TOKİ ’nin üniversite personeline konut inşa etmesinin sağlanması, GAÜN memnuniyet ve beklentiler anketinin yapılması, personelin Üniversite hastanesinde hasta randevu mağduriyetinin giderilmesi, yetkili sendika için temsilcilik odasının tahsis edilmesi ve diğer talepler görüşüldü.

TUTANAK HALİNE GETİRİLDİ

Toplantılarda görüşülen maddeler üniversite yönetimi tarafından değerlendirildi. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş ve Kamu İşveren Vekili Prof. Dr. Ahmet Atilla Uğur ’un katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi.