Eğitim
Giriş Tarihi : 10-07-2021 01:46   Güncelleme : 10-07-2021 01:46

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: CERABLUS MESLEK YÜKSEKOKULU İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

Gaziantep Üniversitesi ’nin (GAÜN) Suriye ’deki eğitim kurumlarından Cerablus Meslek Yüksekokulu ’nda eğitimlerini tamamlayan 220 öğrenci mezun olarak diploma aldı

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: CERABLUS MESLEK YÜKSEKOKULU İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

Gaziantep Üniversitesi ’nin (GAÜN) Suriye ’deki eğitim kurumlarından Cerablus Meslek Yüksekokulu ’nda eğitimlerini tamamlayan 220 öğrenci mezun olarak diploma aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları ile terörden temizlenen bölgelerde eğitimin geliştirilmesine yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında, Gaziantep Üniversitesi tarafından kurulan Cerablus Meslek Yüksekokulu ’nda, ikinci mezuniyet töreni gerçekleşti.

Cerablus Meslek Yüksekokulu ’nda gerçekleştirilen törende konuşan GAÜN Rektör Danışmanı Araştırma Görevlisi İbrahim Halil İlgi mezun olan öğrencilere teşekkür ederek, onların gayretleriyle bölgenin daha huzurlu hale geleceğini ifade etti. Geleceğin inşasının ancak eğitimle mümkün olduğunu vurgulayan Rektör Danışmanı Araştırma Görevlisi İlgi, Gaziantep Üniversitesi ’nin bölgede üç fakülte ve bir meslek yüksekokuluyla bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Fehmi Soğukoğlu ise, Gaziantep Üniversitesinin bölgedeki faaliyetlerinin, gençlerin geleceğe bakışını etkilediğini ve bölgenin her geçen gün daha fazla geliştiğini söyledi. GAÜN Cerablus Meslek Yüksekokulu mezunları adına konuşan Okul birincisi Ahmed El Muhammed Elnehr, Gaziantep Üniversitesinden mezun olmanın sevincini yaşadığını belirterek, “Gaziantep Üniversitesi, bölgedeki gençler için bir umut ışığı oldu. Aldığımız eğitim hayata bakışlarımızı etkiledi. Bu mutluluğu bize yaşattıkları için Türkiye Cumhuriyeti Devletine minnettarız” dedi.

Mezuniyet törenine; GAÜN Rektör Danışmanı Araştırma Görevlisi İbrahim Halil İlgi, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Fehmi Soğukoğlu, çeşitli sivil kuruluşları ve öğrenci yakınları katıldı.

Cerablus Meslek Yüksekokulu bünyesinde; Hemşirelik Ön lisans, Ebelik Ön lisans, İlk ve Acil Yardım, Fizyoterapi, İlahiyat Ön lisans, Bilgisayar Programcılığı, Uygulamalı Türkçe ve Çevirmenlik, Özel Güvenlik ve Koruma ve Büro Yönetimi bölümleri eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürülüyor.