Eğitim
Giriş Tarihi : 08-12-2021 16:17   Güncelleme : 08-12-2021 16:17

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: BAŞKAN TAHMAZOĞLU ’NDAN ÖĞRENCİLERE ÇORBA İKRAMI

BAŞKAN TAHMAZOĞLU ’NDAN ÖĞRENCİLERE ÇORBA İKRAMI

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: BAŞKAN TAHMAZOĞLU ’NDAN ÖĞRENCİLERE ÇORBA İKRAMI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) Ümmü Gülsüm Kız Yurdu önünde açılan standa öğrencilere çorba ikram etti.

Çorba dağıtımından sonra kampüs içerisinde bulunan çarşıda öğrencilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, kış aylarının gelmesiyle öğrencilerin güne sıcak bir başlangıç yapmalarını sağlamak amacıyla günün ilk saatlerinde çorba stanttı açan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ’na teşekkür etti.

Gaziantep ’te pek çok projeyi öğrencileri düşünerek yaptıklarının altını çizen Mehmet Tahmazoğlu ise “Gençlerimizle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Onların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Aşevimizde yaptığımız çorbayı öğrencilerimize ikram ederek onlarla sohbet ettik. Onlar bize ailelerinin emaneti ve bizde bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Tahmazoğlu üniversite öğrencilerine çok yakın zamanda yeni müjdeler vereceğini belirterek şunları söyledi: “Şahinbey Belediyesi olarak her zaman öğrencilerimize destek olduk. İlimizin ve ilçemizin eğitimdeki başarı oranını arttırmak için kitap dağıtımı yaparak, öğrencilerimizi başarıya teşvik edecek hediyeler verdik. Daha önce Üniversite öğrencilerimize 200 TL nakdi destekte bulunmuştuk. Şimdi de öğrencilerimize farklı desteklerde bulunmak için çalışmalar yapıyoruz. Aralık ayı meclisimizde gündeme aldığımız Üniversite öğrencilerimize destek kararımızın alt yapı çalışmalarını hazırlıyoruz. Öğrencilerimizin yemek, yol ve kırtasiye ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Dün olduğu gibi bugünde öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kampüsteki bir kafede öğrencilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile GAÜN Genel Sekreteri Dr. Muhammet Musa Budak, öğrencilerle çay içerek sohbet ettiler.