Eğitim
Giriş Tarihi : 02-10-2021 12:43   Güncelleme : 02-10-2021 12:43

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: BAKAN YARDIMCISI KACIR ’DAN TEKNOFEST ’E KATILAN ÖĞRENCİLERE TEBRİK ZİYARETİ

Gaziantep Üniversitesi ’nde, TEKNOFEST ’e katılan takımlarla buluşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, “Bilim şehri Gaziantep sadece sözde değil TEKNOFEST ’te, semalarda, sualtında, sahada ve yollarda pek çok projeyle ispat edilmiş oldu” dedi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ: BAKAN YARDIMCISI KACIR ’DAN TEKNOFEST ’E KATILAN ÖĞRENCİLERE TEBRİK ZİYARETİ

Gaziantep Üniversitesi ’nde, TEKNOFEST ’e katılan takımlarla buluşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, “Bilim şehri Gaziantep sadece sözde değil TEKNOFEST ’te, semalarda, sualtında, sahada ve yollarda pek çok projeyle ispat edilmiş oldu” dedi.

TEKNOFEST-2021 ’e katılan öğrencilerle Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre ve Sanat Merkezi önünde bir araya gelen Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, yarışmacılardan projelerine ilişkin bilgi aldı. Gaziantep Üniversitesi ’nin Türkiye ’nin en kıdemli üniversitelerinden biri olduğunu belirten Kacır, “TEKNOFEST ’e, Gaziantep ’in temsili çok yüksekti. Gaziantep öyle bir yer ki 1 koyuyorsunuz 20 alıyorsunuz. Gaziantep Üniversitesi ’ndeki başarı potansiyelini fazlasıyla görüyoruz. Gaziantep Üniversitesi ’nde nitelikli heyecana sahip bir öğrenci potansiyeli ve onlara danışmanlık yapan akademisyen kitlesi var” şeklinde konuştu.

GELECEĞE UMUTLA VE HEYECANLA YÜRÜYECEĞİZ

Gaziantep ve Gaziantep Üniversitesi ’nden övgüyle bahseden Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır konuşmasında şunları söyledi: “Bilim şehri Gaziantep sadece sözde değil TEKNOFEST ’te, semalarda, sualtında, sahada ve yollarda pek çok projeyle ispat edilmiş oldu.

Bu yıl da Gaziantep, Anadolu ’da en fazla TEKNOFEST ’e katılımla katılan şehrimiz oldu. Bütün Anadolu ’ya örnek oldu. Şimdi bütün Anadolu için çıta yükselmiş oldu. Gaziantep ’ten geleceğin bilim insanlarını, teknoloji girişimcilerinin, ülkemizin kaderine yön verecek tarihi değiştirecek mühendislerin, bilim insanlarının ve araştırmacıların yetişeceğine yürekten inanıyoruz. Aziz Sancar ’ların, Selçuk Bayraktar ’ların yetişeceğine inanıyoruz. Bu heyecanı bütün gençlerimizin gözlerinde görmekten de mutluluk duyduk. Gaziantep Üniversitesi yönetiminin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ’nin, diğer kamu kuruluşlarının bütün imkânlarını öğrencilerimiz için sunmaları ve onların yanında olmaları çok kıymetli. Geleceğe çok daha büyük umutla ve heyecanla yürüyeceğiz.”

GENÇLERİMİZLE BU YOLCULUĞA DEVAM EDECEĞİZ

Öğrencilerin aldıkları başarıdan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Gaziantep Büyükşehir Başkanı Fatma Şahin, “Genç dostu, eğitim şehri, bilim ve yükselen Gaziantep için gençlerimizle birlikte bu yolculuğa devam edeceğiz. En az onlar kadar biz de heyecanlıyız.

Işık ve zekâ birleştiği zaman yerli ve milli duruşumuzla Gaziantep modelini dünya modeli yapacağız”  diye konuştu.

DAHA ÇOK BİRİNCİLER ÇIKARTACAĞIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ise Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Gaziantep Büyükşehir Başkanı Fatma Şahin ’e gelecek yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST ’e daha çok çalışarak daha fazla başarı ve katılım sözünü verdi. Rektör Prof. Dr. Özaydın,  “Destekleri için her iki bakanımıza teşekkür ediyorum, bizi motive ettiler. Öğrenciler adına söz veriyoruz, gelecek TEKNOFEST ’te daha çok birinciler çıkartacağız. Üniversiteler arasında TEKNOFEST ’e en çok başvuru yapan üniversite olarak birinci olduk. Daha çok çalışarak önümüzdeki yarışmalarda da hem başvuru sayımızı hem de başarılarımızı artıracağız. Hangi alanda eksiksek o alanlara çalışıp başarı elde edeceğiz” diye konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır,  GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ’ı makamında da ziyaret ederek Gaziantep Üniversitesi ’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Dr. Arif Özaydın, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Prof. Dr. Ayşe Balat, GAÜN Genel Sekreteri Prof. Dr. Yakup Bulut, akademisyenler ve öğrenciler katıldı..