Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 03:27   Güncelleme : 09-07-2021 03:27

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ’ÜN VEFATININ 82. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

‘ ’Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan ve büyük devlet adamı Gazi Kemal Atatürk ’ü ebediyete irtihalinin 82 ’inci yılında rahmet ve hürmetle yâd ediyorum

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ’ÜN VEFATININ 82. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

‘ ’Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan ve büyük devlet adamı Gazi Kemal Atatürk ’ü ebediyete irtihalinin 82 ’inci yılında rahmet ve hürmetle yâd ediyorum.
Aziz milletimizin tüm fertleriyle topyekûn bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı ’nı zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizden aldığı güçle büyük başarılara imza atmış, dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.
Tüm dünyanın takdirini kazanmış bir lider olan Gazi Mustafa Kemal ’i iyi anlamalı ve gençlerimize anlatmalıyız. Gazi ’nin önderliğinde aziz milletimizin verdiği istiklal ve istikbal mücadelesini unutmadan, birlik ve beraberlik içerisinde yakılan o meşaleyi gençlerimize emanet etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu cennet vatanı bizlere emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü bir kez daha hürmetle, rahmetle  yâd ediyorum. Ruhu şad olsun.”