Eğitim
Giriş Tarihi : 22-02-2022 02:54   Güncelleme : 22-02-2022 02:54

GAÜN ’DE GRAFİK İŞLER SERGİSİ AÇILDI

GAÜN ’DE GRAFİK İŞLER SERGİSİ AÇILDI

GAÜN ’DE GRAFİK İŞLER SERGİSİ AÇILDI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Bayram Bozhüyük, Tarihi Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezinde yeni sergisini açtı.

Bozhüyük ’ün yeni grafik çalışmalarının yer aldığı Grafik İşler Sergisinde; afiş, eks libris ve infografikler çalışmaları sergileniyor. Gaziantep Üniversitesine ait tarihi yapı içerisinde açıldığı günden itibaren sergiye yoğun bir ilgi bulunduğunu belirten Bozhüyük, serginin amacının sanatın en güncel alanlarından birisi olan grafik hakkında izleyicileri bilgilendirmek ve sergide yer alan eserler ile de değişik konulara dikkat çekmek olduğunu söyledi.  Bozhüyük konuşmasının devamında şunları söyledi:  “Gaziantep ’te grafik/görsel iletişim tasarımı konusunda endüstriyel anlamda önemli bir talep olsa da bu konuda sanatsal etkinlik maalesef fazla bulunmamaktadır. Bu yüzden bölgeyi ve şehri farklı bir sanat etkinliği ile buluşturmak açısından bu sergi önemli.”

Bugüne kadar beş kişisel sergisi bulunan GAÜN Dr. Öğretim Görevlisi Bayram Bozhüyük ’ün bu sergisinde 30 adet grafik tasarım çalışması bulunuyor. Grafik İşler Sergisi 28 Şubat 2022 tarihine kadar Tarihi Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezinde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.