Gaziantep Haber
HV
29 EYLÜL Cuma 18:55

Büyükşehir her yerde bisikleti anlatıyor: Pedal çevir mutlu ol

Bisiklet kullanımı konusunda önemli adımlar atan Büyükşehir Belediyesi, bisikleti anlatan, bisikletin doğaya katkısına dikkat çeken bilboardlar yayınlıyor ve kentin her noktasında bilgilendirme faaliyetleri düzenliyor.

SPOR
Giriş Tarihi : 27-12-2022 11:52   Güncelleme : 27-12-2022 11:52
Büyükşehir her yerde bisikleti anlatıyor: Pedal çevir mutlu ol

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir genelinde bisiklet kullanımının yaygınlaşması adına hem etkinlikler hem de bilboard çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Başkan Ekrem Yüce’nin büyük hassasiyet gösterdiği bisiklet; çevre dostu, sağlıklı ve kullanışlı olması sebebiyle hayatın önemli bir parçası konumunda. ‘Bisiklet Şehri Sakarya’ unvanına sahip olan Sakarya’da Büyükşehir’in çalışmaları sonrası bisikletin şehirdeki imajı olumlu yönde değişime uğradı. Büyükşehir ekipleri, bisiklet konusunda farkındalığı artırma ve bilinç oluşturmak için şehrin her noktasında bilboardlarda, reklam panolarında ve dijital alanlarda yayın yapıyor.

Yapılan açıklamanın devamında ise, “Bisiklet kullanımı yaygınlaşan toplumlarda hem çevre bilinci, hem de doğa dostu olma bilinci yüksek olur. Bisiklet sayesinde kalp rahatsızlıkları azalır, metabolizma hızlanır, kalori yakılır, beyin ve ruh sağlığını düzene sokar ve kas dokularını geliştirir. Faydaları saymakla bitmeyecek olan bisiklet, ayrıca ev ekonomisine katkı sağlar. Çevre dostu olması sayesinde dışarıya atılan karbon salınımını azaltarak küresel ısınmanın artmasını engeller” denildi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR