Gündem
Giriş Tarihi : 16-10-2021 02:39   Güncelleme : 16-10-2021 02:39

BÜYÜKŞEHİR ’DEN 5 BRANŞTA 30 DERECE

BÜYÜKŞEHİR ’DEN 5 BRANŞTA 30 DERECE

BÜYÜKŞEHİR ’DEN 5 BRANŞTA 30 DERECE

2020 – 2021 SEZONU MADALYA SAYISI 217 OLDU

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, atletizm, bisiklet, halter, tekvando, karate branşlarında düzenlenen Türkiye şampiyonalarında 30 sporcusu ile derece yakalayarak madalyalar kazandı. 

“Spor Kenti Gaziantep” anlayışından hareketle çalışmalarını aralıksız sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sportif faaliyetlerde gösterdiği başarılarla dikkat çekiyor. Önceki yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da başarılarını sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, son yapılan atletizm, bisiklet, halter, tekvando, karate branşlarında düzenlenen Türkiye Şampiyonalarında 30 sporcusuyla kente madalyalarla döndü. Öte yandan kulüpte 27 milli sporcu, 2020-2021 sezonunda yapılan farklı müsabakalar ve şampiyonalarda bölgesel ve ulusal 15 branşta 217 madalya, 11 kupa ve 1 altın kemeri Gazi şehre kazandırdı. 

Son yapılan müsabakalarda başarı yakalayan sporcular ise şöyle: 

ATLETİZM branşında:

Emrah Vurucu- Deniz Tekin: Atletizm Geliştirme Projesi ve İl Karması Final Türkiye Şampiyonası ’nda 3 bin metre KROS ’ta 3 ’ncülük,
Erkan Kaplan: Türkiye Atletizm Şampiyonası 4X400 Bayrak Yarışı ’nda 1 ’incilik,
Feyzi Erdem Kaçar: Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası 4X400 Bayrak Yarışı ’nda 1 ’incilik,
Hatice Kılıç: Balkan Şampiyonası 1500 Metre 3 ’üncülük –  Turkcell Türkiye U18 Şampiyonası 1500 Metre 1 ’incilik,
Neslihan Toktaş: Turkcell Türkiye U20 Şampiyonası 4X400 Bayrak Yarışı ’nda 1 ’incilik,
Recep Aslan: Türkiye Atletizm Şampiyonası 3000 Metre 1 ’incilik,
Safiye Çiçek: Turkcell Türkiye U20 Şampiyonası 800 Metre 1 ’incilik,
Yasin Yıldırım: Türkiye Salon Atletizm Festivali 1000 Metre 2 ’ncilik.

BİSİKLET branşında:

Ali Göz: Malazgirt Zafer Kupası Yol Yarışları Türkiye 3 ’üncüsü,
Eda Nur Toy: Türkiye Şampiyonası Yunus Emre ’yi Anma Yol Yarışları 1 ’incisi,
Gizem Nur Tamer: Türkiye Şampiyonası Yunus Emre ’yi Anma Yol Yarışları 1 ’incisi, 
Kezban Öztürk: Türkiye Şampiyonası Yunus Emre ’yi Anma Yol Yarışları 1 ’incisi,
Muhsin Durur: Malazgirt Zafer Kupası Yol Yarışları 3 ’üncü,
Rumeysa Yılmaz: Türkiye Şampiyonası Yunus Emre ’yi Anma Yol Yarışları 1 ’incisi,
Muhammed Ufuk Gökdemir: Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılışı PYY Yıldız,
Umut Göz: Malazgirt Zafer Kupası Yol Yarışları 2 ’ncisi,
Yasmin Uçar: Türkiye Şampiyonası Yunus Emre ’yi Anma Yol Yarışları 1 ’incisi.

HALTER branşında: 

Aynı Zeliha Kılıç: Gençler 23 Yaş Altı Halter Türkiye Şampiyonası 2 ’ncisi,
Ayşe Afşar: Gençler 23 Yaş Altı Halter Türkiye Şampiyonası 1 ’incisi.

KARATE branşında: 

Aydan Kurtoğlu: Türkiye Şampiyonu,
Eren Akkurt: Dünya 3 ’üncüsü,
Muhammet Halit Ulukök: Türkiye Şampiyonu,
Murat Batuhan Kozan: 2019 Üniversiteler Arası Türkiye 2 ’ncisi,
Recep Göz: Türkiye Şampiyonu,
Tuğçe Çadırcı: Türkiye İkincisi,
Yağmur Demir: Türkiye 3 ’üncüsü Balkan Şampiyonu,
Yusuf Can Tatar: Türkiye Şampiyonu.

TEKVANDO branşında:

Beyzanur Genez: 6.WT Başkanlık Kupası 3 ’üncüsü,
Yunus Emre Taş 5. WT Başkanlık Kupası 2 ’ncisi.